حل مشکلات در انجمن آل ارورز
نرخ هر گیگابایت اینترنت به 1400 تومان رسید

نرخ هر گیگابایت اینترنت به ۱۴۰۰ تومان رسید

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید نرخ موثر یک گیگابایت اینترنت بر مبنای تکنولوژی ADSL که در سال ۹۲ حدود ۳۶۰۰ تومان محاسبه می شد، امروز به نرخ هر گیگابایت اینترنت به ۱۴۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش مهر، محمد جواد آذری جهرمی که این روزها بیشتر از دیگران در مقابل میکروفن رسانه ها قرار می گیرد، در جریان مراسمی اظهار کرده «با تلاش های صورت گرفته و ایجاد زیرساخت های ارتباطی لازم شاهد کاهش قیمت اینترنت هستیم».

وی با بیان اینکه حدود ۴ سال پیش نرخ اینترنت به ازای هر گیگابایت در تهران و شهرستان ها ۳۶۰۰ و ۳۵۰۰ تومان محاسبه می شد، هم اکنون این رقم به ترتیب تا ۱۴۰۰ تومان و ۹۰۵ تومان کاهش پیدا کرده است و به نرخ هر گیگابایت اینترنت به ۱۴۰۰ تومان رسید.

آذری جهرمی ضمن اشاره به تخفیف های ارائه شده برای پهنای باند اینترنت معتقد است قیمت سرویس های ADSL کاهش پیدا کرده و این رویه به نفع مشترکان نهایی و تولیدکنندگان محتوای داخلی است، اما همچنان جایگاه ایران در منطقه نیازمند اصلاح خواهد بود.

کاهش قیمت اینترنت برای استفاده مشترکان از شبکه ملی اطلاعات
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین اظهار کرد:

در قالب مصوبه ۲۴۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، شرایطی فراهم شده تا مشترکان برای استفاده از اطلاعات در بستر شبکه ملی اطلاعات، نصف قیمت اینترنت را بپردازند. این کاهش قیمت نتیجه سرمایه‌گذاری در بخش‌های زیرساختی کشور و شبکه مخابراتی است و این رویه به سود مشترکان نهایی و تولیدکنندگان محتوای داخلی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات و سرویس های بومی باعث ایجاد ۱۳۰ هزار شغل شده است مدعی است روند کاهش نرخ پهنای باند در اختیار اپراتورها و به دنبال آن هزینه های اینترنت مردم ادامه خواهد داشت.

www.allerrors.ir

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.