حل مشکلات در انجمن آل ارورز
قابلیت های جدید iOS 11

قابلیت های جدید iOS 11

اپل امشب در سن خوزه رویداد WWDC را تدارک دیده تا به معرفی قابلیت های جدید iOS 11 بپردازد. در این میان نسل بعدی سیستم عامل آیفون و آیپدهای اپل با نام iOS 11 رونمایی شد که بیش از ده ویژگی تازه را در خود جای داده است. نخستین قابلیتی که اپل در مراسم امشب از آن صحبت کرد پیرامون امکان همگام سازی پیام ها در iOS و macOS رقم خورد. چنانچه شما پیامی را از طریق آیفون یا آیپد خود پاک کنید، در سیستم عامل macOS هم همین اتفاق خواهد افتاد و دیگر شاهد آن پیام نخواهید بود.

از قابلیت های جدید iOS 11 که بر روی استیج در مورد آن توضیحاتی داده شد، گسترش قابلیت های «Apple Pay» بوده که هم اکنون شامل پرداخت های فرد به فرد همی می شود و می توان آن را به عنوان رقیبی برای سرویس های «Venmo» و «Square Cash» دانست.

قابلیت های جدید iOS 11

همچنین در iOS 11 شاهد حضور «Apple Pay Cash Card» خواهیم بود که به کاربران امکان ذخیره مبالغ دریافتی از انتقال های فرد به فرد را خواهد داد که سپس می توان پول دریافتی را به حساب بانکی شخصی منتقل کرد.

قابلیت های جدید iOS 11

سیری
اهالی کوپرتینو برای دستیار صوتی سیری هم بهبودهای متعددی را در دستور کار قرار داده و هم اکنون سیری می تواند کمی طبیعی تر صحبت کند. همچنین از قابلیت های تازه آن در iOS 11 می توان به ترجمه به زبان های انگلیسی، چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی اشاره کرد.

قابلیت های جدید iOS 11

علاوه بر آن هم اکنون هوش مصنوعی به کار رفته در سیری تقویت شده و این دستیار صوتی می تواند با کمک «یادگیری درون دستگاهی»، مطالبی که ممکن است برای شما جالب توجه باشد را پیشنهاد دهد و همچنین درخواست های بعدی شما را هم حدس بزند.

کنترل سنتر
در iOS 11 شاهد باز طراحی کلی کنترل سنتر خواهیم بود که با کشیدن انگشت از پایین نمایشگر به سمت بالا ظاهر شده و دسترسی به تنظیمات مهم یا تعویض آهنگ در حال پخش را ممکن می سازد. در نسخه تازه همه تنظیمات در قالب یک صفحه در اختیار کاربر قرار گرفته و دیگر نیازی به جستجو و اسکرول بین سه صفحه نخواهد بود.

قابلیت های جدید iOS 11

 نقشه های داخل ساختمانی
یکی دیگر از قابلیت های تازه معرفی شده برای iOS، نقشه ها و پلن های ساختمانی مربوط به فرودگاه ها و مراکز خرید در شهرهای منتخب است.

سرعت مجاز و Do Not Disturb در حین رانندگی
در iOS 11 شاهد بهبودهایی هم در اپلیکیشن Maps خواهیم بود که به راننده در هنگام رانندگی کمک شایانی می کنند. راهنمای مسیر و محدودیت سرعت ها به یاری راننده می آیند تا بزرگراه های نا آشنا را با آسودگی خاطر بیشتری طی کرده و علاوه بر آن قابلیت Do Not Disturb، جلوی مزاحمت های بالقوه به هنگام رانندگی را خواهد گرفت. در این حالت به صورت پیشفرض پیام ها به نمایش در نخواهند آمد.

صدای Multi-Room
اپل در حال گسترش حضور خود در پلتفرم خانه هوشمند بوده و از این رو ویژگی های تازه ای از جمله ۲ HomeKit، AirPlay 2 و همچنین صدای Multi-Room را معرفی کرده است. در iOS 11 کاربران قادر خواهند بود کنترل اسپیکرها را در دست گرفته و آنها را برای پخش در چندین اتاق به صورت همزمان تنظیم کنند.

اپ استور جدید
اپل در iOS 11 دست به طراحی مجدد اپ استور زده تا دانلود اپلیکیشن ها را وسوسه انگیزتر کند. از همین رو در نسخه جدید تب تازه ای به نام «Today» حضور خواهد داشت که به کاربران برای یافتن اپلیکیشن های تازه کمک می کند. علاوه بر آن تب «Games» هم به صورت اختصاصی بازی ها را به نمایش خواهد گذاشت. تب «Apps» تمامی اپلیکیشن هایی که در حوزه بازی ها قرار نمی گیرد را در خود جای می دهد و تب «Updates» هم نرم افزارهای نصب شده را لیست می کند.

قابلیت های جدید iOS 11

دوربین
اپل امشب در مراسم WWDC عنوان کرد که HEVC به عنوان فرمت ویدیویی پیشفرض در اپلیکیشن دوربین حضور داشته و تصویربرداری JPEG هم دستخوش تغییراتی شده که حجم تصاویر در آیفون ها و آیپدها را به نصف کاهش می دهد.

قابلیت های جدید iOS 11

واقعیت افزوده
امشب کمپانی کالیفرنیایی ابزار جدیدی با نام «ARKit» را هم برای توسعه دهندگان معرفی کرد که به اپلیکیش ها امکان شناسایی اشیا از طریق بینایی رایانه ای را خواهد داد. گفتنی است ابزار مورد اشاره در زمان عرضه iOS 11 به عنوان گسترده ترین پلتفرم واقعیت افزوده شناخته خواهد شد.

از جمله قابلیت های جدید iOS 11 هم می توان به ضبط ویدیو از اسکرین دستگاه، کیبوردی تازه برای استفاده راحت تر با یک دست، تصاویر زنده در FaceTime، تکمیل خودکار رمز عبور در اپلیکیشن ها و موارد دیگر اشاره کرد.

همچنین iOS 11 یک سری قابلیت های اختصاصی برای آیپدها را به همراه خواهد داشت که احتمالاً مشابه با آنها را پیشتر در لپ تاپ ها و کامپیوترهای دسکتاپ مشاهده کرده ایم. به عنوان مثال داکی مشابه با macOS برای سوییچ کردن و جا به جا شدن میان اپلیکیشن ها و یا حتی حضور نرم افزار Files که مدیریت فایل ها در آیپدها را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

www.allerrors.ir

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.