حل مشکلات در انجمن آل ارورز
ارور کد پخش پراید

ارور کد پخش پراید

برخی از رادیو پخش های اتومبیل پراید مجهز به code میباشد. این کد بر روی کارت شناسایی دستگاه نوشته شده و در اختیار صاحب اتومبیل قرار میگیرد.اگر ولتاژ ۱۲ ولت رادیو پخش قطع شود (به هر دلیلی:در آوردن سر باتری و یا جدا کردن سوکیت تغذیه دستگاه و….) به هنگام اتصال مجدد ولتاژ تغذیه به دستگاه سیستم از شما code خواهد خواست .

اگر code را اشتباه وارد کنید سیستم پیغام CD ER 02  خواهد داد . اگر چند بار کد را اشتباه وارد کنید سیستم قفل کرده و همه دکمه ها از کار می افتد.با قطع و وصل مجدد دستگاه نیز error از بین نمیرود.(چون error داخل eeprom ذخیره میشود)

روش حل مشکل:

ابتدا در زیرین دستگاه رو باز کنید.قسمت مدار دستگاه (PCB) را مشاهده میکنید . یک آی سی ۸ پایه SMD مشاهده میکنید.آی سی EEPROM(24C02) را پیدا کنید.
باید IC را از مدار جدا کنید.قبل از جدا کردن IC به جهت قرار گرفتن و ترتیب لحیم پایه ها توجه کنید تا هنگام وصل مجدد با مشکل روبرو نشوید.

حالا بوسیله یک پروگرامر اطلاعات IC را READ کنید.بعد از read آی سی data ی درون آن را که یک فایل HEX را ذخیره کنید.

مقادیر خوانده شده بصورت زیر میباشد.

۴۴۵۵۴۴۶۶۰۲۰۴۰۳۰۱۰A0203

ستون هایی که پر رنگ هستند مربوط به کد خطا می باشد که باید  = ۰۰ ۰۰ باشد.
ستون هایی که ایتالیک هستند مربوط به کد دستگاه میباشد. برای مثال کد این رادیو پخش ۲۴۳۱ میباشد
بعد از اصلاح فایل hex فایل اصلاح شده را داخل eeprom  پروگرام کرده و در محلش نصب کنید.

در روشی دیگر: در حالی که رادیو پخش خاموش است دکمه BAND و MODE و ۱(یک) رو سریع پشت سر هم میزنیم و سپس دکمه ۲(دو) رو نگه میداریم ضبط روشن می شود و تمام کدها رو صفر نشان خواهد داد سپس ۱و۲و۳و۴ رو زده و کد ما از این به بعد ۱و۲و۳و۴ می شود.

www.allerrors.ir

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.